6+1 nejbláznivějších věcí, které lidé kupují svým pejskům

Některé psí výrobky se nám můžou zdát poněkud bizardní. Některé přinášejí více škody, než užitku. A některé třeba smysl mají, ale jsou zbytečně předražené a s minimální investicí energie a prostředků byste pejskovi prokázali stejnou službou se špetkou snahy. A některé vás třeba nadchnou tak, že si je budete chtít pořídit!

Read more

Plemena psů: NĚMECKÝ ŠPIC (video-reportáž)

Německý špic

Co si vybavíte pod plemenem německý špic? Malého uštěkaného psíka do kabelky? Takhle to možná zní trochu pejorativně, ale pozor, to jste na omylu! Špicové jsou perfektní, nekonfliktní, vyrovnaní a hlavně milující společníci, kteří pro vás budou opravdovým přítelem – a to i třeba do kabelky! Když jsme byli točit reportáž u paní Kotvaltové, z chovatelské stanice *Z Temných nocí, nečekali jsme, že nám tihle pejsci tolik učarují.  Read more

5 typických znaků, podle kterých poznáte inteligentního psa!

Snad každý majitel je přesvědčený, že právě jeho pes je neuvěřitelně inteligentní. Nemůžeme jim to mít za zlé. Pejsek je člen naší domácnosti, trávíme s ním velkou část volného času, mnozí z nás s ním sdílí naše radosti a starosti. Je to zkrátka náš přítel, či dokonce ještě víc než to. A všichni se neradi obklopujeme hlupáky  – rádi věříme, že naši nejbližší jsou úžasní, chytří, výjimeční. Což platí i pro naše psy.

Read more

10 rad, jak okamžitě ulevit vašemu psovi od vedra!

Letošní jaro se mistrně zamaskovalo za léto. Kdo čekal příjemné teploty kolem dvaceti a svěží přírodu v rozpuku, ten byl zklamán. Jestli je někdo, komu se takové klima rozhodně nelíbí, pak jsou to pejsci. Každým rokem uhyne vedrem desítky psů kvůli nedbalosti jejich páníčků. Přečtěte si naše rady, jak pejskům od horka rychle ulevit.

Read more

AGRESIVNÍ PES: rady a tipy, jak agresivitě předcházet

Rotvajler, pitbul, bulteriér… Existují majitelé, kteří chtějí mít psa „tvrďáka“ a pořizují si tyto psy s tím, že v nich agresivní sklony úmyslně pěstují. Jiní zase proto, že jde o módní plemeno, ovšem zapomínají na povahové rysy těchto plemen a neumí psovi poskytnout ty správné podněty k jeho šťastnému životu. Později se u něj může proto vyvinout třeba agrese. 

Read more

Čistit pejskovi zuby se vyplatí. Prodloužíte mu život až o pět let!

Čistit pejskovi zuby? Kolik z nás něco takového dělá? Mnozí považují tuto činnost za zbytečnou marnivost přehnaně úzkostného chovatele. Ale chyba lávky. Ten, kdo má svého mazlíčka doopravdy rád a chce mu zajistit skutečně dlouhý a spokojený život, ten se o jeho chrup stará! Čtěte dále a dozvíte se, proč. Read more

6 divných psích rčení, která je třeba vysvětlit

Psi jsou dokonale zabydlení nejen v naší společnosti, ale také v našem jazyce. Existují desítky rčení a přísloví, která dobře známe a rádi používáme. Některá přísloví jsou naprosto logická a pravdivá a není třeba v nich nic hledat – například „jaký pán, takový pes“.

Read more

7 věcí, které mají psi společné se svými majiteli

Jaký pes, takový pán, není-liž pravda? Také vám občas přijde vtipné, jak až moc je vám váš pes někdy podobný? Jaké po vás přebírá nálady, bojí se stejných věcí jako vy, nebo má naopak přehnané sebevědomí tam, kde by to ani nebylo potřeba? Psi jsou nám podobnější, než jsme si ochotni připustit. Uvádíme seznam TOP 7 věcí, které mají lidé společné se svými psy. Schválně, jestli seznam kompletně pasuje i na vás a vašeho chlupáče!

Read more

Rozhovor: „Vodicí pes je jeden z nejšťastnějších psů vůbec,“ říká dlouholetá cvičitelka. Výcvik stojí cca 250 tisíc korun.

Rozhovor s Katkou Ungrovou přináší informace o tom, jak je takový vodicí pes trénován, jaké musí splnit podmínky, aby mohl být přidělen potřebným. Co všechno takový výcvik obnáší, kolik stojí a jak celé toto vnímá samotný pes?  Read more

Ze života psa: Obyčejný den typického psího gaučovála. Dramatické přesuny mezi gaučem a křeslem!

V průběhu února jsme na našich stránkách zveřejňovali výpovědi různých pejsků, kteří se s námi podělili o svůj obyčejný den. Dnes konečně můžeme tuto rubriku uzavřít, protože k nám přišel poslední příspěvek. Pejsek, který nám popis svého obyčejného dne poslal, si s ním dal dost na čas. On si očividně dává dost na čas úplně se vším! Je to typický psí pecivál. Ačkoliv, vzhledem k převládajícímu místu jeho působení jej musíme překřtít na „gaučovála“. Tak, jak vypadá jeho typický den?

Read more